Lietuviškai

 

 “Iš pažiūros trapi, jauna mergina užtikrintai „varinėjo“ pasažus, džiugino klausytojus įvairiais saksofonu išgaunamais efektais, profesionaliai traktavo virtuozinius kūrinius, išpūsdavo ryškias kulminacijas” – Aldona Eleonora Radvilaitė, 7 meno dienos.

 

Rusne Mikiskaite yra Londone gyvenanti saksofonistė. Rusnė dažnai koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė.

2016 metais Rusnė tapo trečios vietos prizininke tarptautiniame Jurjans Andrejs medinių pučiamųju konkurse Rygoje. Tais pačiais metais Rusnė laimėjo karališkojo muzikos koledžo konkursą koncerto su orkestru atlikimui. 2016-tų metų gruodžio mėnesį Rusnė atliko H. Villa-Lobos Fantaziją su karališkojo muzikos koledžo filharmoniniu orkestru diriguojamu Peter Stark.

Neseniai Rusnė grojo Cadogan Hall, King’s Place, St. James Piccadilly scenose, South Bank centre, karališkojoje menų akademijoje (RA). Rusnė dažnai koncertuoja su Laefer saksofonų kvartetu, gitaristu Luiz Mantovani bei pianiste Imma Setiadi.

2015 metais Rusnė su Utrechto saksofonininkų kvartetu koncertavo Estijoje bei Suomijoje, su pianistu Thijn Vermeulen – Lietuvoje bei Olandijoje.  2013-2015 metais Rusnė atliko daug koncertų su ArtEZ/HKU saksofonininkų orkestru grodama soprano ir sopranino saksofonais.

2011 metais Rusnė muzikavo koncertiniame ture su Europos saksofonininkų ansambliu (vadovas Cezarius Gadzina). Buvo aplankyta 10 Europos šalių. Rusnė taip pat yra trijų J. Pakalnio konkursų laureatė.

Rusnė mėgsta atlikti įvairaus žanro koncertines programas. Ji dažnai groja ne tik originalius saksofono kūrinius bet ir aranžuotes, neretai rašytas jos pačios. Rusnė taip pat atlieka šiuolaikinę muziką ir kūrinius parašytus jai ar kameriniams ansambliams su ja.

Rusnė pabaigė mokslus Londono karališkajame muzikos koledže su profesorium Kyle Horch. Magistro programą Rusnė studijavo Utrechto konservatorijoje su Johan van der Linden Olandijoje. Bakalauro – su A. Fedotovu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Prieš tai Rusnė mokėsi Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, A. Pupkevičiaus klasėje bei Trakų meno mokykloje, R.Čiupkovo klasėje. Rusnė dalyvavo masterklasuose su žymiais pasaulio saksofonininkais Arno Bornkamp, Vincent David, Marcus Weiss, Jan Schulte-Burnet, Johannes Thorell, Jonathan Helton bei Habanera saksofonų kvarteto nariais.